Nex PR - Dijital Çözüm Ortağınız!

Spotify’da Daha Fazla Dinlenmek İçin İpuçları

Günümüzde teknoloji hayatımızın her alanına girmeye başlamıştır. Bu noktada müzik dinlemek, alışveriş yapmak ve gazete okumak gibi eylemler bile internet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Bunun sonucu olarak da bu tür alanlarda içerik üretenler de tabii ki internete ve dijital mecralara yönelmeye başlamıştır. Müzik konusunda en çok karşımıza çıkan, gerek dinleyicilerin gerekse de  üreticilerin en çok tercih ettiği platformların başında ise Spotify gelmektedir. Tabii ki yeni bir şarkı çıkaran kişilerin de en çok girmek ve yükselmek istediği uygulama burası olmaktadır. Spotify’da daha fazla dinlenmek için ipuçları da insanlar tarafından araştırılmaktadır.

 

Spotify’da Öne Çıkmak

Spotify uygulaması yukarıda da belirtiğimiz gibi bu alanda hizmet sunan en büyük uygulamalardan birisi olmaktadır. Tabii ki bu kadar çok dinleyicinin olduğu bir platforma üreticilerin de ilgisi yoğun olmaktadır. Çok fazla üreticinin olduğu bir platformda öne çıkmak ve kendi şarkımızı burada daha fazla dinletmek ise kolay olmamaktadır. Spotify PR çalışmaları öne çıkmanız için gerekli olan uygulamalardan birisi olmaktadır. PR çalışmalarının her alanda önemi büyüktür. Dijital mecralarda da öne çıkmak için gerekli olan PR çalışmaları mutlaka yapılmalıdır.
Bir şarkı üreticisinin kendi başına yapacağı PR çalışmaları sınırlı kalmaktadır. Üreticilerin bu noktada en çok araştırdığı konu şarkımı nasıl daha çok dinletirim sorusu olmaktadır. Bu noktada şarkı PR firmaları yardımınıza koşmaktadır. Sizlerin şarkınızı doğru şekilde tanıtmakta ve şarkınızın yükseltmesini sağlamaktadır.
Bu alanda hizmet sunan firmalardan birisi de NexPR olmaktadır. Firma;
 • Sizlerin şarkısının bu tür platformlarda öne çıkarılmasını sağlamaktadır.
 • Şarkınızın özellikle de ilk yayınlandığında hızlı bir şekilde dinlenmesine olanak tanımaktadır. Bu da platformun şarkınızı önermesini sağlamaktadır.
 • Şarkınızın farklı kişiler tarafından tanıtılmasını ve farklı insan gruplarına da ulaşmasını sağlamaktadır.
 • Firma bu alandaki en köklü firmalardan birisidir. Bu noktada her türlü ihtiyacınızı da en doğru şekilde gidermektedir.
 

Spotify’de Daha Fazla Dinlenme Yolları

Spotify’da daha fazla dinlenmek için yapabileceğiniz belli başlı uygulamalar bulunmaktadır. Aşağıdaki maddelerde belirtilenleri yaparak müziğinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamanız ve daha çok dinlenmesini sağlamanız mümkündür. Bu noktada Spotify dinlenme artırma yolları;
 • Mavi tikli (doğrulanmış) İnstagram hesaplarında şarkınızın paylaşılmasını sağlayın. Özellikle bir gönderi arkasında şarkınız çalarsa insanlar da şarkınıza ilgi gösterecektir.
 • YouTube, İnstagram ve benzeri platformlara reklamlar verin. Reklamlar yine kısa sürede şarkınızın daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacaktır.
 • Şarkınızın daha çok insan tarafından beğenilmesini ve listesine eklenmesini sağlayınız. Şarkı ne kadar çok etkileşim alırsa o kadar çok öne çıkacaktır.
 • Şarkınızı özellikle de ilk yayınladığınızda hızlı bir şekilde dinlenmesi şarkınızın öne çıkmasını sağlayacaktır. Bu noktada ilk başta şarkınızı fazlaca dinletmeniz önemlidir.
Yüklediğiniz şarkının Spotify dinlenme yükseltme işlemini yukarıda belirtiğimiz yöntemler ile yapmanız mümkündür. Fakat bu yöntemleri tek başına uygulamanız zor olabilmektedir. Özellikle de bu alanda yeni bir sanatçıysanız, Spotify alanında yeterince bilginiz yoksa bu işlemleri yapmak zorlaşacaktır. Bu noktada da NexPR benzeri firmalar yardımınıza koşmaktadır.
Bu tür firmalar sizlere gerekli çalışmaları yapmanız konusunda yardım etmektedir. Gerekli reklamları yapmakta, İnstagram benzeri uygulamalardaki mavi tikli kullanıcılara ulaşmakta bu kişilere şarkınızın tanıtımını yaptırmakta ve şarkınızın başlangıçta daha çok dinlenmesini sağlamaktadır.
 

Müzik Tanıtım Firmaları Nasıl Şarkımızın Dinlenmesini Yükseltir?

Yine bu alanda yeni olan sanatçıların sorduğu sorulardan birisi de müzik tanıtımı nasıl yapılır, firmalar Spotify’de daha çok dinlenmemizi nasıl sağlar sorusu olmaktadır. Birçok firma müzik Pr hizmeti sunmaktadır. Tabii ki bu noktada firmaların farklı uygulamaları olabilmektedir. NexPR bu alanda en tecrübeli olan ve en iyi hizmeti sunan firmalardan birisi olmaktadır. Firma şarkınızın daha çok dinlenmesini sağlamak için aşağıdaki işlemleri yapmaktadır. Bu sayede şarkınızın Spotify’da daha çok dinlenmesini sağlamakta ve şarkınızın uygulamada daha çok öne çıkmasını sağlamaktadır.
 • Firma ilk olarak şarkınız ile ilgili olarak doğru platformlara reklam sunmaktadır. Bu reklamlar sayesinde özellikle de şarkınız ilk yayınlandığında organik olarak dinlenmesi artmaktadır. Yüklendiğinde çok fazla dinlenen uygulama da tabii ki Spotify tarafından öne çıkarılmaktadır.
 • Firma ikinci olarak İnstagram’da mavi tiki olan ve çok sayıda takipçisi olan kişilere şarkınızın tanıtımını yaptırmaktadır. Bu tür kişilerin özellikle de hikayelerinde şarkınıza yer vermesini sağlamaktadır. Tabii ki bu da çok geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmanızı sağlamaktadır.
 • Yayınladığınız şarkının kullanıcılar tarafından beğenilmesini sağlamakta ve listelere eklenmesini sağlamaktadır. Yine bunu da tamamen organik olarak yaptırmaktadır. Bu da şarkınızı yine öne çıkarak unsurlardan birisi olmaktadır.
Firmanın tüm bu çalışmaları sonucunda aldığınız pakete göre başlangıç aşamasında 100 ila 500 bin kullanıcı arasında bir kullanıcı şarkınızı dinlemektedir. Tabii ki kısa sürede bu kadar çok dinlenen bir şarkı da Spotify tarafından öne çıkarılmaktadır. Öne çıkan şarkı da daha çok dinlenmekte ve kısa sürelerde 1 milyon dinlenmelere ulaşmaktadır. NexPR gibi alanda uzman olan firmalar kısa sürede bu sayılara ulaşmanızı sağlamaktadır.
 

Şarkı Tanıtımında Doğru Firma Seçimi

Şarkı tanıtımı için doğru firmadan hizmet almanız önemlidir. Aksi halde firma sizlere organik bir kullanıcı sağlamak yerine sahte şekilde dinlenme sağlayacaktır. Bu da faydadan çok zarar getirecektir. NexPR gibi firmalar şarkı PR hizmeti konusunda uzman olan firmalardır. Bu noktada sizlere en doğru şekilde hizmet sunmakta ve şarkınızın da çok fazla dinlenmesini sağlamaktadır. İyi bir firma mutlaka organik kullanıcılar tarafından dinlenme gelmesine özen göstermektedir. Bunun için de şarkınızın tanıtımını yapmakta, doğru yerlere reklam vermekte ve şarkınızın sosyal medya platformlarında popüler olmasını sağlamaktadır. Bu da tabii ki anlık olarak izlenip sonrasında şarkınızın kaybolmasına neden olmamaktadır. Tam aksine şarkınızın giderek daha fazla dinlenmesine ve sizlere de daha fazla katkı sağlamasını sağlamaktadır.
 

Müziğimin Daha Fazla Dinlenmesini Sağlamak Ne Kadar Tutar?

Tabii ki şarkı üreticilerinin akıllarına gelen unsurlardan birisi de maliyetler olmaktadır. İnsanlar ister istemez alacakları hizmet için ne kadar ücret ödeyeceklerini de merak etmektedir. Bu noktada ucuz bir hizmete kaçmamanız gerekmektedir. Yukarıda da belirtiğimiz gibi bu alanda çalışma yaptığını söyleyen ve sizlerden 500 – 1000 TL gibi paralar alan firmalar çoğu zaman organik olmayan çalışmalar yürütmektedir. Bunun da sizlere hiç bir faydası olmamaktadır. Bu alandan geri dönüş almak istiyorsanız ve gerçekten şarkınızın çok dinlenmesini istiyorsanız mutlaka yatırım yapmanız da gerekmektedir.
NexPR, Müzik PR hizmeti sunarken sizlerin şarkısının gerçekten dinlemesini sağlamaktadır. Tamamen organik dinleyicilerden dinlenme getirmektedir. Bu da zaten yaptığınız yatırımın tekrar size dönmesini sağlamaktadır. Organik dinlenmeler sizlerin yaptığı yatırımı çıkarmaktadır. NexPR firması sizlere bütçenize göre farklı paketler sunmaktadır. Firma ile iletişime geçerek bu paketler hakkında ayrıntılı bilgi almanız mümkündür. Firma bütçenize en uygun planı sizlere sunacaktır. Sizlerin ihtiyacını en doğru şekilde belirleyecek ve buna en uygun paketini sizlere iletecektir. Sizin de bu alanda bir hizmete ihtiyacınız varsa mutlaka firma ile iletişime geçmeniz önerilmektedir. Firma bu alanda uzman olan ve sizlere uzun süredir sorunsuz bir hizmet veren firmalardandır.
 
PR Paketlerimizi İncelemek İçin Tıklayın.

Detaylı Bilgi ve İletişim İçin: 0545 617 49 62 (Whatsapp)
      Görüşme Başlatmak İçin Tıklayın.
 

Kategoriler
Yorumlar
disqus code
Nex PR Müzik PR Ajansı Olarak Şarkı PR Hizmeti Sunmaktayız.
Müzik Tanıtımı Hizmetimiz İle Şarkı PR ınızı En İyi Şekilde Yapmaktayız.
Şarkı Tanıtımı İle Şarkınızı Milyonlara Dinletelim. smm panel