Nex PR - Dijital Çözüm Ortağınız!

Spotify Şarkı Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Spotify Şarkı Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Spotfiy müzik dinlemek dendiğinde akla gelen ilk yöntemlerden birisi olmaktadır. Artık CD çıkarmak gibi yöntemler tarih olmaya başlamıştır. Bir sanatçının asıl dinlendiği ortamlar internet olmaktadır. İnternet üzerinde de en çok dikkat çeken müzik platformu tabii ki Spotify’dır. Spotify’ın birçok faydası da bulunmaktadır. Bu faydalardan birisi de isteyen herkesin şarkı çıkarmasına izin vermesidir. Eskiden bir şarkı yapmak için fazlaca uğraşmak gerekmekteydi. Firma, firma dolaşıp şarkımızı çıkaracak birilerini bulmamız gerekirdi. Şimdi ise istediğimiz gibi şarkımızı yapıp Spotify gibi platformlar üzerinden yayınlamamız mümkündür. Fakat burada da farklı bir sorun oluşmaktadır. O da şarkının öne çıkarılması olmaktadır. Herkesin şarkı yapabilmesi bu alanda da çok fazla içeriğin oluşmasına neden olmaktadır. Bunlardan sıyrılmak da kolay değildir. İnsanlar bu noktada Spotify şarkı tanıtımı nasıl yapılır aramasını sık bir şekilde yapmaktadır.
 

Spotify Şarkı Tanıtımı

Spotify şarkı tanıtımı yapmak için kullanabileceğiniz farklı yollar bulunmaktadır. Tabii ki bunlardan bazıları uzmanlık gerektirmektedir. Şarkınızın tanıtımını yapmak ve öne çıkarmak için;
 • İlk olarak Spotify’ın algoritmasını iyi bir şekilde anlamalısınız. Mutlaka bu algoritmaya uygun olarak çalışmalar yürütmelisiniz.
 • Şarkınızın çok fazla etkileşim almasını sağlamalısınız. Şarkınızın beğenilmesi ve listelere eklenmesi tanıtımı için önemlidir.
 • Farklı sosyal medya hesaplarında şarkınızı paylaşmalısınız. Tabii ki bu paylaşımı kendi hesaplarınız üzerinden değil mavi tikli kullanıcılar üzerinden yapmalısınız.
 • Uygun platforma uygun reklam türünü seçmeli ve şarkınızın tanıtımını yapmalısınız.
 • İnstagram gibi platformlarda şarkınızın arka plan olarak kullanıldığı paylaşımlar yaptırmalısınız. İnsanların şarkınızı tanımasını sağlamalısınız.
Tabii ki bunların hepsini yaptırabilmek için belirli bir zaman harcamanız gerekmektedir. Mavi tikli kullanıcılara ulaşmak için ise zamandan da fazlası gerekmektedir. NexPR firmamız bu noktada sizlere yardımcı olmaktadır. Tüm Spotify PR işlemlerinizi sizin adınıza yürütmektedir.
 

Spotify Şarkı Tanıtımı Neden Önemlidir?

Yukarıda da belirtiğimiz gibi Spotify çok fazla sanatçının olduğu ve çok fazla şarkının paylaşıldığı bir ortamdır. Bu ortamda kendinizi göstermeniz ve eserinizi ortaya koyabilmeniz için mutlaka tanıtım yaptırmanız gerekmektedir. Aksi halde şarkınızın kullanıcılar tarafından keşfedilmesi ve sizlere para kazandırması mümkün değildir.
Spotify’da şarkı yayınladıktan sonra insanların yaptığı araştırmaların başında Spotify dinlenme artırma yolları gelmektedir. Dinlenme sayınızı artırmak için de tanıtım büyük bir önem taşımaktadır. Şarkınızın ne kadar tanıtımı yapılır ve ne kadar geniş bir kitleye ulaşılırsa dinlenmesi de o kadar artacaktır.
NexPR firmamız bu konuda sizler için en iyi şekilde tanıtım planını yapmakta ve uygulamaktadır. Firmamız;
 • İlk olarak şarkınızı doğru şekilde analiz etmekte ve buna uygun bir reklam çalışması başlatmaktadır.
 • Şarkınızın popüler olması muhtemel olan sayfalarda tanıtımı yapılmaktadır. Burada farklı sayfalara tanıtımlar verilmektedir. Olabildiğince geniş bir kitle hedeflenmektedir.
 • Spotify algoritmasına uygun olarak çalışmaları yürütmektedir.
 • Şarkının Spotify’da öne çıkmasını sağlamaktadır. Bunun için şarkınızın sadece dinlenmesi değil aynı zamanda etkileşim alması da sağlanmaktadır.
 • İnstagram’da mavi tikli olan kişilerin şarkıyı paylaşması sağlanmaktadır. Bu tür kişilerin yaptığı paylaşımlar dikkat çekmektedir.
Bu sayede şarkınız Spotify’da öne çıkarılmaktadır. Öne çıkan şarkının da dinlenmesi doğal olarak artmaktadır. NexPR firmamız bu alanda uzun süredir hizmet vermektedir. Alandaki en tecrübeli firmaların başında gelmektedir. Firmamız bu tecrübesi sayesinde şarkınızı kısa sürelerde milyonlarca dinlenmeye ulaştırmaktadır. Bu alandaki en hızlı ve kaliteli hizmeti firmamız sunmaktadır.


Spotify’da Öne Çıkma

Spotift’da öne çıkmak demek iki şekilde karşılık bulmaktadır. Bunlar;
 • İlk olarak tabii ki en çok dinlenenler veya popüler olanlar gibi listelere çıkmanızdır. Bu listelerde yer alan şarkılar kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi görmektedir.
 • İkinci öne çıkma yolu ise önerilen şarkılarda bulunmaktadır. Spotify otomatik olarak şarkıları geçen bir uygulamadır. Bu noktada kullanıcılara sizin şarkınızı da çıkarmalıdır.
Bu iki durum da öne çıkma olarak adlandırılmaktadır. Spotify dinlenme yükseltme için de bu şekilde öne çıkmanız gerekmektedir. Uygulama sizi ne kadar çok öne çıkarırsa sizin de dinlenme sayınız o kadar çok artmaktadır.
Tabii ki uygulamanın sizi öne çıkarması için Spotify şarkı tanıtımı büyük bir önem kazanmaktadır. Şarkınız yeteri kadar kullanıcı tarafından dinlenir ve etkileşim alırsa uygulama da sizi o kadar öne çıkarmaktadır. Bu noktada başarılı olmak için tanıtım yaptırmak günümüzde biraz da zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle de sektörde yeni var olmaya çalışan birisi için tanıtım yaptırmak kaçınılmaz son olmaktadır. Aksi halde başarıya ulaşması çok zorlaşmaktadır.

 

Spotify Şarkı PR Hizmeti

Spotify şarkı PR hizmeti sizlere sunduğumuz hizmetler arasında bulunmaktadır. Özellikle de bu dünyaya yeni giriş yapıyorsanız sizin için ne iyi hizmetlerimizden birisi bu olmaktadır. NexPR firmamız Spotify’da yer alan şarkınızın tüm tanıtımını yapmak ve onu öne çıkarmak için bu hizmetini sizlere sunmaktadır. Bu hizmeti ile;
 • İnsanlarda kulak aşinalığı olması için şarkınızı İnstagram’da bol bol paylaşmaktadır. Şarkılarınız hem hikayelerde hem de gönderilere kullanılmaktadır. Bu sayede insanlarda kulak aşinalığı olması sağlanmaktadır.
 • İnstagram’da mavi tiki olan kullanıcıların şarkınızı paylaşması sağlanmaktadır.
 • Farklı reklam firmalarının ağları ile reklamlar verilmektedir. Şarkınızın geniş bir kesime ulaşması sağlanmaktadır.
 • Şarkınızın beğenilme ve listelere eklenme gibi etkileşimler alması sağlanmaktadır. Bu sayede Spotify’ın da şarkınızı önermesi amaçlanmaktadır. Bu da daha fazla dinlenme getirmektedir.
 • Şarkınıza başlangıç için seçtiğiniz paketimize göre 100 ila 500 bin dinlenme arasında dinlenme kazandırılmaktadır. Süreç boyunca bu sayılar 1 milyonu geçmektedir.
 • Firmamızın uzman ekini Spotify algoritmalarını düzenli olarak takip etmektedir. Algoritmada olan değişikliklere göre çalışmalarına yön vermektedir. Bu sayede sizin en yüksek verimi almanız amaçlanmaktadır.
Spotify PR hizmetimiz adından da anlaşılabileceği gibi gerekli olan tüm hizmetlerin sunulduğu toplu bir hizmetimiz olmaktadır. İnsanlar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Firmamız da artık bu alanda ustalaşmıştır. Şarkınızın analizini en doğru şekilde yapmakta ve şarkınızı hızlı bir şekilde tanıtarak popülerleştirmektedir.
 

Spotify Şarkı Tanıtım Ücretleri

NexPR firmamız sizlere her alanda en iyi hizmeti sunmayı amaçladığı gibi fiyatlar konusunda da en iyisini sunmayı amaçlamaktadır. Firmamız bu noktada farklı paketler ile sizlere hizmet vermektedir. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olan paketi sizler ile belirlemekte ve bunu sizlere sunmaktadır. Firmamız alanında uzman bir ekip ile hizmet vermektedir. Uzman ekibimiz şarkınızın ve sizin tüm PR işlemlerinizi yürütmektedir. Süreç sonunda şarkınızın milyonlarca görüntüleme almasını sağlamaktadır.
Tabii ki bu noktada istediğiniz pakete ve şarkının ulaşmasını istediğiniz popülariteye göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Firmamız tamamen organik dinlenmeler ile çalışmaktadır. Asla sizlere sahte dinlenme göndermemektedir. Bu hizmeti sunan sayılı firmadan birisidir. Bu sayede şarkınızın giderek daha çok dinlenmesi de sağlanmaktadır. Organik olmayan firmaların sunduğu hizmette şarkınız belirli bir gün çok dinlenir sonrasında ise dinlenme almaz. Organik hizmette ise dinlenmeler giderek daha da çok artar.
Müşteri hizmetlerimiz fiyatlar konusunda sizlere gerekli desteği sunmaktadır. Sizlerin ihtiyaçlarını en doğru şekilde belirlemekte, sizlere hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi sunmakta ve fiyat teklifi yapmaktadır. Bunun yanında hazır paketlerimizi görmek için nexpr.net internet sitemizi de ziyaret etmeniz mümkündür. 
PR Paketlerimizi İncelemek İçin Tıklayın.

Detaylı Bilgi ve İletişim İçin: 0545 617 49 62 (Whatsapp)
      Görüşme Başlatmak İçin Tıklayın.

Kategoriler
Yorumlar
disqus code
Nex PR Müzik PR Ajansı Olarak Şarkı PR Hizmeti Sunmaktayız.
Müzik Tanıtımı Hizmetimiz İle Şarkı PR ınızı En İyi Şekilde Yapmaktayız.
Şarkı Tanıtımı İle Şarkınızı Milyonlara Dinletelim. smm panel