Nex PR - Dijital Çözüm Ortağınız!

Şarkı Tanıtımı Nasıl Yapılır Sorusunu Yanıtlıyoruz

Şarkı Tanıtımı Nasıl Yapılır Sorusunu Yanıtlıyoruz

Günümüzde şarkı üretmek ve bunu yayınlamakta çok kolay bir hal almıştır. YouTube ve Spotify gibi platformlar sayesinde insanlar hızlı bir şekilde ürettikleri şarkıları yayınlayabilmektedir. Fakat günümüzde zorlaşan kısım ise bu şarkıların insanlara ulaştırılması ve insanlara şarkıların dinlendirilmesidir. Bu platformlar kolay ve ücretsiz bir şekilde şarkı yayınlamaya izin verdiği için insanlar tarafından da çok fazla sayıda şarkı yüklenmektedir. Özellikle de YouTube üzerinde milyonlarca şarkı yüz binlerce sanatçı bulunmaktadır. Bunların arasında öne çıkmak da tabii ki zor olmaktadır. Günümüzde şarkı yapmaktan daha çok şarkı tanıtımı yapmak önem kazanmıştır.
Fakat bu alan yen iyeni gelişmeye başlayan bir alandır. Çoğu sanatçı çok iyi eserler ortaya koysalar da bunları nasıl tanıtacakları konusunda bilgi sahibi değillerdir. Bu noktada şarkı tanıtımı nasıl yapılır araması da çok fazla sayıda yapılmaktadır. İnsanlar ürettikleri şarkıları popülerleştirmek ve çok daha fazla insana ulaştırmak istemektedir.
 

Şarkı Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Şarkınızın tanıtımını yapmak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin doğru şekilde kullanılması şarkınızın da çok geniş bir kesime yayılmasını sağlamaktadır. Tabii ki sanatçılar için şarkılarının fazla sayıda dinlenilmesi hem maddi olarak hem de manevi olarak önemlidir. Yayınladığınız bir şarkıyı öne çıkarmak ve tanıtımını yapmak için;
 • İlk olarak şarkının reklamını yapmalısınız. Tabii ki burada reklam vereceğiniz platformlar yine dijital mecralar olmalı. Bunun içinde Google Adwords ve Facebook Reklam Yöneticisi gibi araçlara hakim olmalısınız.
 • Özellikle şarkınızın YouTube üzerinde popüler olmasını istiyorsanız, YouTube üzerinde reklamlar oluşturmalısınız.
 • Şarkınızın ilk çıktığı günlerde çok fazla dinlenmesi önemlidir. YouTube veya Spotfiy yeni çıktığında çok fazla dinlenen şarkıları öne çıkarmaktadır. Tabii ki bu da şarkıların çok daha geniş bir kitleye yayılmasını sağlamaktadır. Bu noktada şarkıyı yayınladıktan sonra mutlaka organik dinlenmeler almalısınız.
 • Şarkınız ile yapılan etkileşimler yine şarkınızı öne çıkarmaktadır. Bu noktada şarkınızın beğenilmesi, paylaşılması, yorum yapılması ve listelere eklenmesi önemlidir.
 • Şarkının İnstagram gibi platformlarda yapılan paylaşımlarda kullanılması yine şarkınızın popüler olmasını sağlayacaktır. Bu noktada özellikle de onaylanmış hesabı olan kullanıcılar tarafından paylaşılmalıdır.
Bunları yapmanız güzel bir Şarkı PR çalışması olacaktır. Şarkınızın hızlı bir şekilde üste çıkmasını sağlayacaktır. Tabii ki bunları yapmak belirli bir uzmanlık gerektirmektedir. Bu konuda uzman firmalardan hizmet almanız faydanıza olacaktır. NexPR gibi firmalar sizlerin şarkılarının hızlı bir şekilde milyonlarca dinlenmeye ulaşmasını sağlamaktadır.
 

Spotify Şarkı Tanıtımı

Spotify müzik konusunda en çok öne çıkan platform olmaktadır. Online müzik yayını konusunda sektöre ilk giren ve en hızlı büyüyen oyuncular arasında yer almaktadır. İnsanlar da Spotify dinlenme arttırma yollarına bu yüzden sıklıkla bakmaktadır. Sektörde Spotify’da aldığınız dinlenme sayısı önemli bir gösterge olmaktadır.
Bu noktada yine müzik tanıtımı büyük bir önem taşımaktadır. Yukarıda belirtiğimiz yöntemler ile şarkınızın tanıtılması gerekmektedir. Bunun için profesyonel bir destek almanız işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Firmalar sizlere Spotify PR hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet sayesinde kısa sürede yüksek dinleme oranlarına ulaşmanız mümkündür.  Bu hizmet ile;
 • Firmaların şarkınızın tanıtımını farklı platformlarda yapmaktadır. Gerekli olan reklam çalışmalarını yürütmektedir.
 • İnstagram’da onaylı olan yayıncılara şarkınızı paylaştırtmaktadır. Bu sayede şarkınızın geniş kesimlere ulaşmasını sağlamaktadır.
 • Özellikle şarkınız yeni çıktığında şarkının etkileşim almasını sağlamaktadır. Şarkınız insanlar tarafından beğenilmekte ve listelere eklenmektedir. Bu da Spotify’ın şarkınızı daha da öne çıkarmasını sağlamaktadır.
 • İyi çalışan firmalar tamamen organik dinleyiciler ile şarkınızı yükseltmektedir. Yani sahte bir dinleme çalışması yapmamaktadır. Bu da şarkınızın giderek daha fazla popülerleşmesini ve daha fazla dinleyiciye ulaşmasını sağlamaktadır.
Bu alanda doğru firmayı tercih etmek de önemlidir. NexPR firması bu alandaki köklü firmalardan birisidir. Büyük sanatçılara da hizmet vermektedir. Tüm ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılamaktadır. Şarkınızın organik olarak dinlenmesini sağlamakta ve onu öne çıkarmaktadır. Firma kısa sürede şarkınızı milyonlarca dinleyiciye ulaşmasını sağlamaktadır.
 

YouTube Şarkı Tanıtımı

Şarkı tanıtımı nasıl yapılır dendiğinde akla gelen platformlardan birisi de tabii ki YouTube olmaktadır. Özellikle klip de çektiyseniz şarkınızı yayınlamak için en doğru platform YouTube olarak karşımıza çıkmaktadır. YouTube ise rekabetin çok daha yüksek olduğu bir yerdir. Bu yüzden burada öne çıkmak çok daha zordur. Çok daha ayrıntılı bir çalışma yapılması gerekmektedir. YouTube şarkı tanıtımı başlı başlına profesyonellik gerektiren bir iştir. YouTube sadece şarkıların değil bunun dışında çok fazla içeriğin olduğu bir yer olduğundan çalışmalar zorlaşmaktadır. YouTube’da şarkınızı ve klipinizi öne çıkarmak için;
 • Mutlaka doğru şekilde reklam vermelisiniz. YouTube reklamlarına hakim olmalısınız.
 • İnstagram’da yine gerekli tanıtım çalışmalarını yapmalısınız. Gönderilerin ve hikâyelerin arkasında şarkınızın kullanılmasını sağlamalısınız.
 • İnsanların özellikle de ilk yayınladığınız zamanlarda şarkınızı dinlemesini sağlamalısınız. Şarkınızın ilk haftaları popüler olması için çok önemlidir.
 • Mutlaka doğru alanlara doğru türde reklamlar vermelisiniz. Özellikle İnstagram da doğru şekilde reklam yapmalısınız.
 • Şarkınızı dinleyen kişilerin şarkıyı beğenmesini, şarkıya yorum yapmasını ve şarkıyı listelerine eklemesini sağlamalısınız. YouTube’un şarkıyı öne çıkarması için bu çok önemlidir. Öne çıkan şarkının da dinlenmesi daha da çok artmaktadır.
 • Müzik videosu olmayan videolardan da ayrılmanız ve onların da önüne çıkmanız gerekmektedir. Bunun için de mutlaka doğru çalışmaları yapmalısınız.
Tabii ki bunları yapmak yine uzmanlık istemektedir. YouTube PR çalışması zor bir iştir. Bu alanda da mutlaka uzman bir firmadan yardım almanız önerilmektedir. NexPR bu alanda da sizlere iyi bir hizmet sunmakta ve gerekli çalışmaları yürütmektedir. Şarkınızın YouTube üzerinde öne çıkmasını sağlamakta ve çok fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlamaktadır. Videonuzun kısa sürede milyonlarca izlenme almasına yardım etmektedir. Bu da sizi kısa sürede popüler yapmakta ve para kazanmanızı sağlamaktadır.

Şarkı Tanıtım Ücretleri

Baştan beri belirtiğimiz gibi dijital platformlarda rekabet çok fazladır. Bu platformlarda kendinizin de iyi bir yere sahip olmasını istiyorsanız ve bu işten para kazanmak istiyorsanız mutlaka doğru PR çalışmalarını yapmanız gerekmektedir. Bunun için şarkı tanıtımı yapmanız büyük bir önem taşımaktadır. Tabii ki bu iş uzmanlık gerektiren bir iştir. Alanında uzman olan bir konudan bu iş konusunda yardım almanız gerekmektedir. Bu noktada da aklınıza takılacak olan konulardan birisi tabii ki ücretler olmaktadır. Bir hizmet alırken ne kadar ücret ödeyeceğimiz önemli bir husus olmaktadır.
NexPR firmamız bu konuda sizlere her zaman en uygun fiyatla en iyi hizmeti sunmaktadır. Tamamen organik dinleyicilerin şarkınızı dinlemesini ve kısa sürelerde milyonlarca izlenmeyi almanızı sağlamaktayız. Tabii ki firmamız sunduğu hizmetlerde bütçenizi de düşünmektedir. Sizlerin hem ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak hem de bütçesine uygun bir çözüm sunmak için farklı paketler ile hizmet vermektedir.
Bu noktada sizin için en uygun paketi seçmek, firmamızın çalışmaları hakkında ayrıntılı bir bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için firmamız ile iletişime geçmeniz mümkündür. Yine aynı şekilde nexpr.net web sitemiz üzerinden de paketlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür. Firmamızın bu alanda en iyi hizmeti sizlere en uygun fiyatla vereceğinden emin olabilirsiniz.

 
PR Paketlerimizi İncelemek İçin Tıklayın.

Detaylı Bilgi ve İletişim İçin: 0545 617 49 62 (Whatsapp)
      Görüşme Başlatmak İçin Tıklayın.
 

Kategoriler
Yorumlar
disqus code
Nex PR Müzik PR Ajansı Olarak Şarkı PR Hizmeti Sunmaktayız.
Müzik Tanıtımı Hizmetimiz İle Şarkı PR ınızı En İyi Şekilde Yapmaktayız.
Şarkı Tanıtımı İle Şarkınızı Milyonlara Dinletelim. smm panel