Nex PR - Dijital Çözüm Ortağınız!

Spotify Reklamı Nasıl Yapılır?

Dijital müzik dinleme platformu Spotify Türkiye’de hizmet vermeye başlamasının ardından büyük ilgi görmeye başladı. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulamada eski ve yeni çok sayıda şarkı bulunuyor. Müzik pr çalışmaları sırasında ise Spotify reklamlarından yararlanılıyor. Müzik piyasasında çok büyük bir rekabet ortamı bulunuyor. Bu rekabette öne çıkmak için profesyonel bir pr firması ile çalışmak gerekiyor. Nexpr uzman ekibi ve yaptığı başarılı pr çalışmaları ile adından söz ettirmeyi başarıyor.

Spotify müzik dinleme uygulaması olmakla birlikte reklam mantığı sosyal medya platformları ile benzerlikler gösteriyor. Dijital platformlarda yapılan reklamlar çok daha ekonomik ve hedef kitle odaklı olması ile verimli oluyorlar. Şarkı tanıtımı sırasında ise Spotify reklamlarından yararlanılmasında fayda bulunuyor. Şarkınızın reklamını yaparak merak edilmesini, dinlenmesini ve geniş kitlelerce keşfedilmesini sağlayabilirsiniz.

Spotify’da Reklam Vermenin Faydaları

Spotify kullanıcılarına göstermek üzere size farklı reklam türü seçenekleri sunar. Bu şekilde sizin hedef kitleniz ile en doğru şekilde buluşmanızı mümkün kılar. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi reklamlar gösterilme ve tıklanma başına ücretlendirilir. Bu sayede maliyeti daha uygun ve başarı oranı daha yüksektir. Ekonomik maliyetler ile maksimum faydayı sağlamak için Spotify reklam türlerinden yararlanabilirsiniz. Pr hizmeti almanız halinde sizin Spotify reklamlarını oluşturma ve yayınlama için çaba sarf etmenize gerek kalmaz. Çalıştığınız pr şirketi reklamları hazırlar ve yayınlar. Aldığı sonuçları da size raporlar halinde sunar. Spotify’da reklam vermenin faydaları arasında şunlar yer alır.
  • Reklamlarınız hedef kitleniz içinde olan kişilere gösterilir ve şarkınızı keşfetmeleri sağlanır
  • Spotify kullanıcıları diğer platformlarda olduğu gibi atlamazlar. Bu sayede şarkınızın dinlenme sayısı ve moda deyimle patlama olasılığı yükselir
  • Reklamları dinleyerek şarkınızı öğrenen kişiler onu kendi listelerine ekleyebilir, indirebilir, tavsiye edebilir ve bu şekilde şarkınızın etkileşimi yükselir
  • Şarkının etkileşiminin yükselmesi ile Spotify keşfet bölümünde yer alır ve editörler tarafından listelere eklenir

Spotify Reklam Maliyetleri

Spotify dijital bir platformdur ve dünyada bir milyarı aşkın kişi tarafından kullanılır. Müzik pr çalışmaları yapılırken şarkının bu uygulamada reklamlarının verilmesi son derece önemlidir. Her ülkeye özel listeler hazırlayan platformda reklamlar da sadece belirtilen hedef kitle içinde olan kişilere gösterilir. Reklamın gösterildiği kişiler tarafından dinlenmesi halinde ayırdığınız reklam bütçesinden çok cüzi bir miktar düşer. Spotify kullanıcısının dinlemeyip reklamı geç demesi halinde ise ayırmış olduğunuz bütçede düşme olmaz.
Spotify reklamını ilgi çekici olarak hazırlamak ve dinlenmesini sağlamak gerekir. Şarkı tanıtımı sırasında şarkının klibinden kısa bölümler ile reklamlar hazırlanarak maliyetinin çok daha düşük olması sağlanabilir. Bunun yanında tüm şarkının dinleneceği videolar da hazırlanabilir. Dinleyici şarkının tümünü dinlediğin de Spotify yüklediğiniz reklam bütçesinden cüzi bir miktar düşer. Küçük bütçelerle ve isabetli reklam kampanyaları hazırlamak için Nexpr şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.


PR Paketlerimizi İncelemek İçin Tıklayın.

Detaylı Bilgi ve İletişim İçin: 0545 617 49 62 (Whatsapp)
      Görüşme Başlatmak İçin Tıklayın.

Kategoriler
Yorumlar
disqus code
Nex PR Müzik PR Ajansı Olarak Şarkı PR Hizmeti Sunmaktayız.
Müzik Tanıtımı Hizmetimiz İle Şarkı PR ınızı En İyi Şekilde Yapmaktayız.
Şarkı Tanıtımı İle Şarkınızı Milyonlara Dinletelim. smm panel