Nex PR - Dijital Çözüm Ortağınız!

Şarkımı Nasıl Tanıtırım Sorusunu Yanıtladık! Şarkı Tanıtımı İçin Önemli Tüyolar

Şarkımı Nasıl Tanıtırım Sorusunu Yanıtladık! Şarkı Tanıtımı İçin Önemli Tüyolar

Günümüzde YouTube Music, Youtube ve Spotify gibi platformlar şarkıların en çok yayınlandığı ve dinlendiği platformlar olmaktadır. Artık bu alanda eskisi gibi CD çıkarma veya televizyonlarda yayınlatmaya çalışma gibi durumlar kalmamıştır. İnsanlar dijital ortamlar üzerinden kolay bir şekilde şarkısını yayınlamakta ve insanlara dinletmektedir. Tabii ki bu platformların bu kadar yaygın olması müzik üreticisi sayısını da hızla artırmıştır. İnsanlar ürettikleri her şarkıyı kolay bir şekilde bu platformlara yükleyebilmektedir. Bunun sonucu olarak da rekabet artmaktadır. Şarkısını öne çıkarmak isteyen üreticiler bu durumda şarkı tanıtımı nasıl yapılır aramasını sıklıkla sormaktadır.
Üreticilerin, ürettiği şarkıdan maksimum verimi alması ve ürettiği şarkıdan para kazanmasını için tanıtım önemli bir yer tutmaktadır. Şarkı tanıtımı sayesinde ortaya konulan eserin büyük bir kitleye ulaşması ve üreticisine de para kazandırması mümkün olmaktadır. Üreticilerin tanıtım yaptırmak istemelerinin temel nedeni de budur.
 

Müzik Tanıtımı Nedir?

Müzik tanıtımı özellikle de eski sanatçıların pek de düşünmediği durumlardan birisidir. Eskiden şarkılar plak veya CD olarak yayınlanmakta ve satışa sunulmaktadır. Tabii ki eskiden çok fazla sanatçı olmadığından dolayı da bu şarkılar yoğun bir ilgi görmekte ve satılmaktadır. Günümüzde ise ben şarkımı yayınlayayım ona izlenme zaten gelir gibi bir anlayış mümkün olmamaktadır. Başta da bahsettiğimiz gibi YouTube ve Spotify gibi platformların kullanımının kolaylaşması çok sayıda müzik üreticisini de hayatımıza sokmuştur. Tabii ki bu kadar çok müzik üreticisinin olduğu bir alanda öne çıkmak için artık belirli bir çalışma yapmanız ve şarkınızı öne çıkarmanız gerekmektedir. Özellikle de YouTube ve Spotify dinlenme yükseltmesi için bu tanıtımlar büyük bir önem taşımaktadır.
 

Müzik Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Müzik tanıtımı yapmanızı ve şarkılarınızı daha çok dinletmenizi sağlamak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin birçoğu uzmanlık gerektirmektedir. Bu noktada ortaya koyduğunuz müziğin tanıtımını yapmak için;
  • Doğru platformlara doğru anahtar kelimeleri kullanarak reklam vermelisiniz. Tabii ki bu alanda doğru anahtar kelime seçilmesi ve reklam platformlarının kullanılması belirli bir bilgi birikimi istemektedir.
  • İkinci olarak tanıtım yapabileceğiniz yöntem tabii ki İnstagram fenomenleri olmaktadır. Özellikle de fenomenlerin hikayelerinde paylaştığı şarkılar hızlı bir şekilde öne çıkmaktadır. Yine bu tür fenomenlere ulaşmak için de belli bir bilinirliğiniz olması gerekmektedir.
  • Müzik tanıtımınızı yapmanız bir diğer yolu şarkınızın kısa sürede çok sayıda kişiye ulaştırılmasını sağlamaktır. Şarkınızı kısa süre içerisinde çok sayıda kullanıcı dinlerse, platformlar şarkınızı daha çok öne çıkaracaktır. Bu da tabii ki şarkınızın farklı kişilere de ulaşmasını sağlayacaktır.
  • Şarkınızın belirli gönderilerde arka plan müziği olarak kullanılması ve bu gönderilerin geniş bir kitleye ulaşması yine şarkınızın öne çıkmasını ve insanlar tarafından araştırılmasını sağlayacaktır.
  • Şarkınız ile olan etkileşimlerin artması yine şarkınızı platformlarda öne çıkaracaktır. Bu noktada şarkınızın yorum alması, beğenilmesi ve listelere eklenmesi gerekmektedir.
Tabii ki tüm bu çalışmaların tek bir kişi tarafından yapılması pek de mümkün değildir. Özellikle de bu sektörde yeni olan bir sanatçının tüm bunları tek başına yapabilmesi imkansızdır. Bu durumda profesyonel bir destek almak kaçınılmaz olmaktadır. NexPR gibi firmalar sizlere bu alanda profesyonel bir destek sunmaktadır. Müzik PR hizmetleri ile müziğinizin hızlı bir şekilde öne çıkarılmasını ve çok sayıda insana ulaşmasını sağlamaktadır.
 

Şarkı Tanıtım Firması Seçimi

Yukarıda da belirtiğimiz gibi şarkınızın kısa sürede çok sayıda insana ulaşması için tanıtımının yapılması çok önemlidir. Şarkının tanıtımı da mutlaka doğru şekilde yapılmalıdır. Şarkının organik bir dinleyiciye ulaşması ve geniş bir kesime yayılması ancak doğru bir tanıtım çalışması ile mümkün olmaktadır. Şarkı PR hizmeti alacağınız firmanın seçimi de bu noktada önem taşımaktadır. Firma mutlaka bu alanda uzman bir firma olmalıdır. Alanında uzman bir firmadan hizmet almak için de belirli kriterlere dikkat ederek firma seçmeniz gerekmektedir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken kriterler;
  • Firma mutlaka daha önce de çalışmalar yapmış olmalıdır. Firmanın başarılı çalışmaları bulunmalıdır.
  • Firmanın tanıdığı mavi tikli yani onaylı İnstagram kullanıcıları bulunmalıdır. Firma bu kişiler ile kolay bir şekilde iletişime geçebilmelidir.
  • Firma reklam ağlarının kullanımına hakim olmalıdır. Doğru anahtar kelime seçimlerini yapmalı ve şarkınız için doğru reklamları vermelidir.
  • Şarkınız ile ilgili tanıtım ürünlerini hazırlayabilmeli ve bunların doğru platformlarda yayınlanmasını sağlamalıdır.
  • Gerek Spotify gerekse de YouTube üzerine doğru tanıtım çalışmalarını yürütebilmelidir.
NexPR firması tüm bu alanlarda gerekli olan çalışmaları yürütebilmektedir. Firma bu alanda hizmet veren en köklü firmalardan birisidir. Bu sayede şarkınızın tanıtımını da hızlı ve doğru şekilde yapabilmektedir. Firmanın bu alanda tanıdığı çok fazla İnstagram kullanıcısı vardır. Şarkılarınızın bu kullanıcılar tarafından paylaşılmasını ve geniş bir kitleye ulaştırılmasını sağlamaktadır. Firma yine reklam platformlarını da en doğru şekilde kullanmaktadır.
 

Popüler Müzik Platformlarında Müzik Tanıtımı

Popüler müzik platformları tabii ki YouTube Music ve Spotify olmaktadır. Günümüzde en çok kullanıcıya sahip olan iki müzik platformu burasıdır. Bu alanlarda da gerekli olan PR çalışmalarının yapılması önemlidir. NexPR firması bu noktada sizlere hem Sportify PR hem de YouTube PR hizmeti vermektedir. Firmanın sizlere sunduğu tanıtım paketlerinin tamamı iki platformda da sizleri öne çıkarmayı amaçlamaktadır.
Firma bu alandaki köklü firmalardan birisi olduğu için artık alanda geniş bir bilgisi bulunmaktadır. Sektördeki en tecrübeli firmalardan birisidir. Bu yüzden sizlere her zaman iyi bir hizmet sunmaktadır. Sorunsuz bir deneyim yaşamanızı sağlamak ve şarkınızı doğru şekilde tanıtmak için gerekli olan her türlü çalışmayı yürütmektedir. Bu sayede şarkınızın organik olarak dinlenmesini sağlamaktadır. Şarkınız zamanla çok daha fazla kullanıcıya ulaşmakta ve çok daha fazla dinlenmektedir. Tabii ki bu da sizin gelirinizi de artırmaktadır.
Burada en önemli olan nokta tabii ki organik dinleyici noktasıdır. Organik dinleyici gerçek kullanıcıların şarkınızı dinlemesi anlamına gelmektedir. Maalesef bu alanda hizmet gösteren ve sahte dinlenmeler gönderen firmalar da bulunmaktadır. Tabii ki bunların hiç bir katkısı olmamakta tam aksine zararı olmaktadır. NexPR gibi firmalardan hizmet almanız bu yüzden de önemlidir. Güvenilir firmalar sizlere en doğru şekilde hizmet sunmakta ve aldığınız hizmetten gerçekten fayda almanızı sağlamaktadır.
 

Müzik Tanıtımı Ücretleri

Tabii ki insanların şarkı tanıtımı yaptırmak istediklerinde akıllarına gelen konulardan birisi de ücretler olmaktadır. NexPR firması ihtiyacınıza ve bütçeniz en uygun hizmeti size sunmak için farklı paketler sunmaktadır. Sizlerin her türlü ihtiyacını bu sayede uygun fiyata gidermektedir. Firma farklı paketler sunduğu için fiyatlar da değişiklik göstermektedir. Firmanın kendisi kadar ekibi de tecrübelidir. Bu noktada firma ile iletişime geçmeniz sizin için faydalı olacaktır. Firmanın alanında uzman olan ekibi hem hizmetler ve süreçler hakkında sizlere ayrıntılı bilgi sunacak hem de ihtiyacınıza göre fiyat teklifi yapacaktır. Bu konuda gönül rahatlığı ile hizmet alabileceğiniz firmalardan birisi olmaktadır. NexPR daha öne de belirtiğimiz gibi hem Spotify hem de YouTube için gerekli olan çalışmaları sizlere sunmaktadır. Şarkınızın en popüler olan platformlarda yükselmesini sağlamaktadır.

 
PR Paketlerimizi İncelemek İçin Tıklayın.

Detaylı Bilgi ve İletişim İçin: 0545 617 49 62 (Whatsapp)
      Görüşme Başlatmak İçin Tıklayın.
 

Kategoriler
Yorumlar
disqus code
Nex PR Müzik PR Ajansı Olarak Şarkı PR Hizmeti Sunmaktayız.
Müzik Tanıtımı Hizmetimiz İle Şarkı PR ınızı En İyi Şekilde Yapmaktayız.
Şarkı Tanıtımı İle Şarkınızı Milyonlara Dinletelim. smm panel