Nex PR - Dijital Çözüm Ortağınız!

Şarkımızı Geniş Kitlelere Nasıl Ulaştırırız?

Şarkımızı Geniş Kitlelere Nasıl Ulaştırırız?

Şarkımızı geniş kitlelere nasıl ulaştırırız sorusu özellikle günümüzde çok önemli bir soru haline gelmiş durumda. Dijital olanakların artması ile birlikte pek çok sanatçı ve müzisyen dijital kanalları kullanarak şarkılarını yayınlıyor. Ancak bu kadar yoğun bir üretim şarkıların geniş kesimler tarafından fark edilmesini de güçleştiriyor. Böyle bir durumda ise şarkıların öne çıkmasını sağlamak için çeşitli yöntemleri denemeniz gerekiyor.

İletişim Veri Tabanı Oluşturmak

Şarkınızı geniş kesimlere ulaştırmak için ilk olarak yapmanız gereken veri tabanına sahip olmanızdır. Bu veri tabanında yer alacak kişi ya da kuruluşlar ile iletişime geçerek şarkınızın tanıtımını yapmalarını sağlayabilirsiniz. Tamamen kişiye özel olacak bu listeler için hazır listeler bulmak çok olanaklı değil. Zaten sanatçı ismi ve şarkı tarzına göre de ilgi gösterecek kişi veya kuruluşların sayısı değişebileceği için bu durumda mutlaka kendi listenize göre tanıtım yapmalısınız.
Bu veri tabanı listesinde kişilerin veya markaların isimleri, iletişim adresleri ve sosyal medya hesapları yer almalıdır. Sonrasında ise şarkınız yayınlandığında belirtilen kanallar üzerinden temasa geçerek şarkı yayınlama veya tanıtım için teklif verebilirsiniz.

Tanıtım İçin İletişim Bilgilerine Ulaşmak

Şarkı tanıtımı yapmak için asıl zor olan nokta bu kanalların iletişim adreslerine ulaşmaktır. Çünkü bir anda tanıtım yapabileceğiniz kanallara erişim sağlayamazsınız. Öncelikle bunun için Hypem’i kullanabilirsiniz. Bu platform farklı müzik bloglarının kaydını tutar ve platform üzerinden arama yaparak web sitelerine, bloglara ulaşabilirsiniz. Bloglar tarafından yayınlanmış olan en iyi şarkılar için oylamaya dayalı olan sisteme sahip olan platform şarkının daha fazla öne çıkarılmasını sağlar.
Şarkınızın hitap edeceği hedef kitleyi belirlemek için platform üzerinden ülke veya türe göre filtreleme yapabilirsiniz. Çok fazla blog olduğu için bunu tek bir seferde bitirmeniz olanaklı değildir ancak günlük olarak ayıracağınız kısa sürelerle beraber blog adreslerini kaydedebilirsiniz. İletişim bilgilerini de iletişim veya hakkımızda kısmından toplayarak oluşturduğunuz veri tabanı dosyasına kayıt edebilirsiniz.
Diğer bir yöntem ise Youtube ve sosyal medya kanallarını kullanmaktır. Youtube günümüzde müzik açısından da çok etkili bir platformdur. Burada müzik üzerine yayın yapan kanallara ulaşarak şarkınızın listelerinde yer almasını sağlayabilirsiniz. Burada sadece müzik üzerine yayın yapan kanalları da düşünmemeniz gerekir özellikle fenomen olan Youtuber’lar birbirinden farklı türlerde içerik üretmektedir. Örneğin bir Youtuber ile anlaştığınızda şarkınıza reaksiyon videosu hazırlayabilir ve böylece doğal bir şekilde şarkı tanıtımınızı gerçekleştirebilir. Bunun yanında eğitim, video oyun, sanat kanalları da ilk tercihleriniz arasında yer alabilir.
Şarkınızı geniş kesimlere ulaştırmak için sosyal medya kanalları da önemli yere sahiptir. Başta Instagram olmak üzere Facebook, Tiktok, Twitter gibi platformlardaki fenomenlere veya takipçi sayısını yüksek olan hesaplara ulaşarak şarkı tanıtımınız için destek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda kendiniz de hesap açarak şarkı tanıtımına yönelik faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Müzik tanıtımı için Özellikle hesaplar hakkında etkileşime girmek, örneğin gönderilerine yorum ya da beğeni göndermek kendi hesabınızın da görünür hale gelmesi açısından yararlı olacaktır.

Profesyonel Tanıtım Hizmeti Alın

Elbette bahsedilen noktaları uygulamak özellikle tek bir kişi için kolay değildir. Bu yüzden şarkınızı geniş kesimlere ulaştırmak için profesyonel müzik pr hizmeti ve destek almanız gerekir. NexPR sayesinde şarkınızı geniş kesimlere ulaştırmak adına çok kolay ve etkili adımlar atabilirsiniz. Sağlanacak olan hizmetler farklı dijital mecralarda şarkınızı öne çıkaracağı gibi aynı zamanda organik dinlenme sayınızı da arttıracaktır. Böylece kısa süreler içinde şarkınız için istediğiniz hedef kitleye ulaşabilir ve devamında yeni dinleyicilere de ulaşmak adına önemli avantajlar elde edebilirsiniz.
 
PR Paketlerimizi İncelemek İçin Tıklayın.

Detaylı Bilgi ve İletişim İçin: 0545 617 49 62 (Whatsapp)
      Görüşme Başlatmak İçin Tıklayın.

Kategoriler
Yorumlar
disqus code
Nex PR Müzik PR Ajansı Olarak Şarkı PR Hizmeti Sunmaktayız.
Müzik Tanıtımı Hizmetimiz İle Şarkı PR ınızı En İyi Şekilde Yapmaktayız.
Şarkı Tanıtımı İle Şarkınızı Milyonlara Dinletelim. smm panel